Kinder, Stars und andere Fakten

Cena Bitcoin zatrzymał się na 11.800 dolarów, Altcoins Got a Hit (Market Watch)

Bitcoin maszeruje pewnie powyżej $11,600, podczas gdy większość altcoins dużych rozmiarów pozostają w stagnacji. Akcja cenowa jest widoczna wśród low-cap alts, po notowaniach na Binance i Coinbase.

Bitcoin odzyskał część swojej dominacji na rynku w ciągu ostatnich 24 godzin po złamaniu powyżej 11.600 dolarów. W tym samym czasie, altcoiny o dużej kapitalizacji uspokoiły się, a nawet przyjęły hit, ale wahania są widoczne w niższych kapitalizacjach.

Bitcoin Moves Ahead
Jak zgłosił CryptoPotato kilka dni temu, wykres cen Bitcoin’a tworzył byczy wzorzec odwrócenia sugerujący możliwy wzrost. W tym czasie, BTC handlował na poziomie około 11.200$ – 11.300$, gdzie stał nieco dłużej. Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin, podstawowa kryptokur waluta weszła na ścieżkę wzrostu i jak dotąd z powodzeniem wspięła się ponad opór na poziomie 11.500$.

Co więcej, Bitcoin zdołał nawet dotknąć 11 800 dolarów, gdzie został odrzucony, a jego cena spadła do 11 650 dolarów. Niemniej jednak, byczy wzorzec odwrócenia głównego celu jest na 12.000 dolarów i byłoby istotne, aby śledzić, czy składnik aktywów rzeczywiście go osiągnąć. Jeśli się to uda, BTC będzie musiało pokonać kolejny poziom oporu na poziomie 12.350 dolarów, aby kontynuować wzrost.

Warto zauważyć, że złoto również utrzymało swój rozmach. Po przełamaniu marży 2000 dolarów, metal szlachetny osiągnął wartość 2 055 dolarów zaledwie kilka godzin temu. Według ostatniej analizy JPMorgan, złoto jest nadal preferowanym wyborem dla starszych inwestorów detalicznych, podczas gdy młodsze pokolenia wybierają bardziej ryzykowne i niestabilne aktywa, takie jak Bitcoin.

Alty o niskiej kapitalizacji w ruchu

Większość monet alternatywnych o dużej pojemności uspokoiła się po kilku kolejnych dniach działania cenowego. Ethereum wynosi do 1% do 395 dolarów, Ripple jest nadal na 0,30 dolarów, podczas gdy Cardano i Binance Coin powracają nieco o około 1%. Nawet Chainlink, który wczoraj na niektórych giełdach na krótko skoczył powyżej 10 dolarów, wykazuje mniejszą zmienność w czasie tego zapisu. W związku z tym tracą grunt pod nogami w stosunku do Bitcoinu, ponieważ BTC wzrosła o ponad 3%.

Ty też możesz lubić:
Cena Bitcoin dotknął 11.400 dolarów, Altcoin Season Over?
Altcoins Take a Beating As Bitcoin Spikes Above $10,000
Bitcoin Dominance Records 5-Month Low: BTC rozpoczyna kolejny tydzień na miejscu

Altcoins Vs. Bitcoin. Źródło: coin360.com
Kontrastujący rozwój cen z Bitcoin alts o dużej kapitalizacji wpłynął na dominację BTC. Po spadku do 60,4% dni temu, metryka porównująca kapital rynkowy Bitcoin Profit do wszystkich innych aktywów cyfrowych powróciła do 61%.

Dominacja Bitcoinów. Źródło: CoinMarketCap

Mimo to, dolne pułapy wyznaczają pewne znaczące zmiany cen. Poczynając od Band Protocol – najbardziej imponujący zysk dnia z gwałtownym wzrostem o 35%. Wzrost ten jest dość spodziewany, ponieważ czołowa amerykańska giełda kryptokurwalidzka Coinbase ogłosiła plany wprowadzenia BAND na swoją platformę, począwszy od 10 sierpnia.

Kolejny znaczący wzrost nastąpił po kolejnym notowaniu na wiodącej giełdzie. Tym razem pompa jest z Travala (AVA) po tym, jak Binance poinformował, że otworzy handel dla AVA/BNB, AVA/BTC, i AVA/BUSD począwszy od dzisiaj. Cena aktywów zareagowała w sposób byczy z 24% pompą.

Inne dwucyfrowe skoki to Bancor (20,8%), Kava (11,4%), Ren (10,5%) i Aurora (10,1%). Z kolei Nexo traci największą część swojej wartości o 22%, a za nim Ampleforth (-7%) i THORChain (-6,6%).

Comments are closed.